Sanační omítky vs Sanační zateplení

V článku si ukážeme hlavní rozdíly a výhody mezi dvěma speciálními sanačními systémy: Sanační omítky vs Sanační zateplení z tepelně izolačních sanačních desek Styrcon. Projdeme si časté problémy vlhkého zdiva a uděláme srovnání dvou různých sanačních systémů.

 
 

Časté problémy zdiva jsou většinou způsobené chybějící narušenou hydroizolací, špatným odvodem srážkové vody, vzlínající vodou, která není dostatečně odváděná od budovy. Běžným řešením jsou sanační omítky, ale je potřeba si uvědomit, že to není jediné řešení.

Vzlínající voda, obsahující velký podíl různých typů solí, proniká do zdiva, kapilárně vzlíná vzhůru a následně se odpařuje přes zdivo, omítky. Narušuje strukturu omítek svou krystalizací, zaplňuje póry a tvoří výkvěty solí – solné výkvěty Je-li zdivo je vlhké, mráz dokáže pořádně s omítkou zacvičit a vznikají tak praskliny, pukliny, puchýře a omítka začíná odpadávat.

Během “krátké doby” se vytvoří plísně. Zdivo praská a nakonec dochází ke statickým poruchám. Proto je potřeba se nad sanací domu zamyslet a poradit se s odborníky.

Rozebereme si pracovní postupy pro zdivo s vysokou vlhkostí 6-8%

Časová náročnost aplikace:

Výhody Sanačního zateplení vs. Sanační omítky

 

Potřebujete-li řešit sanaci vlhkého zdivo a zároveň chcete mít zatepleno, napište nám poptávku a najdeme pro Vás vhodné řešení.