O nás

O STYREXONU

Firma STYREXON je původní slovenská firma, která byla založena v roce 1992.
Věnuje se hlavně výrobě polystyren-cementové směsi, která je lisovaná do sanačně zateplovacích desek pod názvem STYRCON 200.
Vývoj technologie, kterou firma STYREXON vymyslela je originální a patentovaná.

O STYREXONU
 

První roky byly zaměřené na vývoj a výzkum. Od roku 1994 proběhlo přiznání patentu a certifikace výroby. Od této doby nastává komerční rozvoj firmy
Osvědčením zateplovací systému STYREXON v r.1997, založeném na tepelné izolaci STYRCON®.
Od roku 1999 ve vlastních prostorech v Jelenci (Nitra). Firma dostala silný impulz pro svůj další rozvoj. Znásobili výrobní kapacitu.

Rok 2006 je dalším mezníkem. Potřeba použití speciálních, paropropustných lepicích a stěrkovacích tmelů na STYRCON®200 ,byla spuštěna výrobní linka na suché lepící a stěrkovací hmoty.
Od roku 2015 začíná spolupráce s firmu KABE Farben.

První realizace a dodávky materiálu byly od roku 1992. Specialiuzace na zateplení mokrých, vlhkých starých objektů. Sanace středověkých staveb, např. Nitranský hrad nebo muzeum minerálů, které je postavené z hliněných cihel. Následovaly dodávky sananční fasádní styrcon desky na stavby, kde bylo poztřeba zaručit požární odolnost proti ohni.

O nás | KABE Farben

Jsme rodinná firma DOVA a.s.,  výhrádní prodejci značky KABE Farben v České republice a na Slovensku již od roku 1991. Na začátku byly barvy, práškové laky a nátěry, postupně se přidružovaly další a další produkty. Dnes je již nabídka i na kompletní zateplovací systémy, moderní dekorační betonové stěrky, fasádní barvy, malířské nátěry a program pro historické budovy.
Kromě České Republiky je KABE Farben také ve Švýcarsku (centrála), Rakousku, Německu, Polsku, Francie, Anglii a na Ukrajině.

Nabídka produktů je široká, fasádní omítky, fasádní barvy, penetrace, nátěry pro historické budovy, speciální disperzní nátěry.

Požadavky zákazníků jsou jasné, chtějí tu nejvyšší kvalitu a záruku!

Kabefarben je špička ve svém oboru!

Nabízíme prodloužené obchodní záruky 5let na fasádní omítky a barvy. Záruky proti plísním, řasám, mechům a na stálobarevnost (UV stabilitu) povrchových úprav.