Reference

Lokalita: Jelenec
Rok relizace: 2000
Povrchová úprava: Vysoce prodyšná fasádní omítka

Muzeum minerálů v Jelenci. Rekonstrukce staré hliněné budovy, z nepálených cihel. Bylo provedeno odstranění staré nesoudržné hliněné omítky. Omytí zdiva. Penetrace silikátovou prodyšnou penetrací. Nalepení celoplošně tepelně izolačně sanačních desek Styrcon v různých tloušťkách od 3 až do 10cm. Dnes je to téměř čtvrt stolení od aplikace zateplovacího sanačního systému a klima v domě je naprosto ideální i pro vystavené exponáty minerálů.

Číst více >

 
 

Lokalita: Chomutov
Rok relizace: 2011
Povrchová úprava: Fasádní prodyšná omítkovina

Nemocnice LDN v Chomutově roce 2011 prošla revitalizací budovy. Byly použity desky Styrcon pro svou vysokou paro-propustnost a nehořlavost. Některé části stěn měly zvýšenou vlhkost, byly z nestejnorodého materiálu (cihla, porobeton, beton) a vznikaly různé parciální tlaky pro vodní páru, proto byl zvolen systém STYREXON.

Číst více >

 
 

Lokalita: Slovensko
Rok relizace: 2004
Povrchová úprava: Hladká štuková prodyšná omítkovina

Rekonstrukce staré sýpky z 19.století. Požadavek investora bylo předělat starou sýpku na kancelářské prostory, vyřešit zateplení a sanaci vlhkých starých nerovných stěn z cihly pálené a z hliněných cihel /z kotovic/. Řešení bylo použití sanačního zateplovacího systému STYREXON.

Číst více >

 
 

Jsme tu pro vás

Poptávka

Nechte si vytvořit nezávaznou kalkulaci Vašeho projektu!
Pro bezplatné zpracování cenové nabídky prosím vyplňte poptávkový formulář.

Poptávkový formulář

Technická podpora

Potřebujete rychlé info?
Naši specialisté vám rádi poradí
na infolince.

infolinka +420 777 760 430
 
 

Lokalita: Nitra
Rok relizace: 2010
Povrchová úprava: Vysoce prodyšná fasádní omítka

Pečovatelský dům v Nitře. Budova bývalé dětské nemocnice byla změněna na pečovatelský dům pro seniory. Celková plocha fasády 820m2 v tloušťce 10cm. Vzhledem k typu budovy bylo potřeba řešit stránku protipožární izolace a zároveň možnost zateplovat vlhké zdivo. Při použití standartní tepelné izolace na nemocnice, tj. minerální vaty by nemohlo dojít k nalepení izolantu na vlhké zdivo (během krátké chvíle by se vytvořily plísně). Systém STYREXON splňoval tyto podmínky - NEHOŘLAVOST, TEPELNOU IZOLACI, SANACI vlhkého zdiva.

Číst více >

 
 

Lokalita: Nitra
Rok relizace: 1991
Povrchová úprava: Vysoce prodyšná fasádní omítka

Budova Semináře Sv. Vincenta z roku 1817. Původně budova sloužila, jako měšťanská škola. Zdivo je velké části kamenné, s nepálenou cihlou. V roce 1991 proběhla rekonstrukce a přistavělo se 2.NP z porobetonu tloušťky 300mm a udělala se nová střecha. Stropní deska je betonová. Stavba se kvůli velkým tepelných únikům nedala téměř vytopit a byly velké náklady na energie. Přízemí bylo vlhké, nebyl žádná vodorovná izolace. V patře se objevovaly plísně v rozích místností. Různé rosné body na objektu způsobovaly defekty na zdivu. Vše vyřešil sanačně zateplovací systém STYREXON. Celková plocha zateplení byla 620m2 a tloušťka zateplení 8cm Styrcon desky.

Číst více >

 
 

ZDARMA zaškolíme
na Vaší stavbě

Potřebujete zaškolit řemeslníka, který vám bude zateplovat dům? Rádi vám pomůžeme! ZDARMA!

Více info

Dostupný
v celé ČR

Materiál umíme dodat po celé ČR, přímo na vaši stavbu, na vás RD.

Více info
 
 

Lokalita: Bílina
Povrchová úprava: Silikátová omítkovinaČíst více >

 
 

Lokalita: Slovensko Bratislava
Rok relizace: 2017
Povrchová úprava: nástřik prodyšnou barvou

Zateplení stropů v garáží v JT Bratislava pomocí Styrexon sanačního zateplení. NEhořlavý systém mohl být použití i pro oblast parkoviště v garážích.

Číst více >

 
 

Lokalita: Slovensko Spišské Hanušovce
Rok relizace: 2006
Povrchová úprava: Hladká štuková prodyšná omítkovina

Klasicistický kastel, postavený v 19. století šlechtickou rodinou Spillenbergových, byl od r. 2006 renovovaný a přerekonstruovaný na krásny penzión. Zdivo z plné cihly bylo zateplené z vnější strany izolačními deskami STYRCON 200, aby bola zabezpečená difúze vodní páry a vysušení vlhkého zdiva v soklové časti. Použitý materiál styrcon 200 v tl. 60mm, plocha celkem 360m2.

Číst více >

 
 

Lokalita: Trenčianske Teplice
Rok relizace: 2012
Povrchová úprava: Paropropustná fasádní omítky

Villa Zorka prošla kompletní rekonstrukcí, nová střecha, nádstavba a samozřejmě fasáda. celková plocha zateplení byla 360m2. Zdivo bylo různorodé - pálená cihla, nepálená cihla, beton, dutinkové cihly. Taková kombinace zdiva v zimním období způsobuje různé proudění vodní páry - různé parciální tlaky pro každé zdivo a difuze jednotlivých materiálů jsou rozdílné. Aby nedocházelo ke komplikacím - rosení zdiva a nestejnorodé kondenzaci vodní páry byl zvolen sanačně zateplovací systém STYREXON, jako nejlepší volba díky své makroskopické struktuře izolantu a vysoké difuzi pro vodní páru.

Číst více >